Recenzjum - o książkach wszelakich

Forum dla miłośników literatury wszelakiej


#1 2012-10-02 17:02:39

 Zerr

Administrator

Zarejestrowany: 2012-09-29
Posty: 37
Punktów :   
WWW

Czerwona Mgła - Tomasz Kołodziejczak

Jak już informowałem na naszej facebook'owej stronie - w listopadzie ma odbyć się premiera nowej książki Tomasza Kołodziejczaka.
Jej tytuł to "Czerwona Mgła", a wyda ją Fabryka Słów.

Wszelkich informacji możecie szukać pod poniższym adresem internetowym:
http://fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi/czerwona-mgla

Info o nie zamieszczam również tu:
"Rzeczywistość pękła i na świat zstąpiła zagłada. Rzeczpospolita broni się jeszcze. Zawarła sojusz, a jej król pochodzi nie z tego świata.

Oni nie chcą nas podbić. Nie chodzi im o nasze skarby. Interesuje ich tylko zadawanie bólu. Potrzebują go jak powietrza. Żywią się nim.

Walczymy ze złem elementarnym. Z pomocą technologii i czarów. Karabinem maszynowym i mieczem. Bombami i modlitwą. Musieliśmy odkryć na nowo dawno zapomniane rytuały, gesty i zabobony. Sięgnąć po narodowe symbole i magiczne artefakty. Granice wolności naszego świata wyznaczają menhiry, święte dęby, przydrożne kapliczki  i najeżone lufami bunkry. Poza nimi rosną Czarne Horyzonty i pulsuje Czerwona Mgła. Tam jest martwy świat. My trwamy.

Zło dobrem zwyciężaj. Ciężko uzbrojonym i mocno opancerzonym."

Całkiem świeża jeszcze okładka tu (lub na naszej FB stronie):
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-a … 8227_n.jpg


Ja osobiście lubię Kołodziejczaka i czytałem kilka jego książek. Poza tym facet jest konkretny, sądząc po jego wypowiedziach ze spotkań autorskich, tudzież z publicystyki jego autorstwa.

Jeśli ktoś ma jakieś (nazwijmy to) "doświadczenia" z tymże pisarzem, niech się podzieli.
Będzie temat do dyskusji

No i wy również udostępniajcie ciekawe niusy na forum! Nie każdy wie o wszystkich książkowych premierach

P.S. Nie jestem do końca pewny, ale chyba owa książka to kontynuacja Czarnego Horyzontu. Przynajmniej na taką mi wygląda... A poza tym, to tematyka jest mocno zbliżona do książki Zambocha - Sierżant, którą miałem okazję recenzować na naszym blogu

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.orksworldrp.pun.pl www.bakuganfunpbf.pun.pl www.jgw.pun.pl www.managerfootballu.pun.pl www.ftims09.pun.pl